مدل سازی با نرم افزار جدید Adobe Fuse CC

ادوبی فتوشاپ امکانات ۳D را سال ها دارد اما یک سری چالش ها هست که طراح هارا به مشکل میاندازد.  حال ادوبی توجهش به سمت مدل سازی طبیعی سه بعدی جذب شده است که نتیجه اش برنامه Adobe Fuse شده.

مدل سازی با نرم افزار جدید Adobe Fuse CC

Fuse برای طراح هایی که هیچ تجربه کار با طراحی های ۳بعدی ندارد راه بسیار آسانی قرار داده است. در طراحی ۲بعدی پیدا کردن عکسی که دقیق متناسب با خواسته شما باشد سخت است اما در Fuse به آسانی میتوانید هرچیز را به هر ظاهری که میخواهید درست کنید و این مشکل را نداشته باشید.

چه گونه ؟! Fuse به شما امکان مخلوط کردن چهره ها و قسمت های بدن های مختلف را میدهد که کار شمارا برای ساختن کاراکتر بازی بسیار آسان میکند. در Fuse حدود ۳۰۰۰ عکس و لباس و قسمت های بدن وجود دارد.

با استفاده از Fuse شما میتوانید روی هر قسمت صورت و بدن کلیک کنید و آن قسمت را ویرایش کنید به عنوان مثال عوض کردن حالت مو – حالت صورت – رنگ پوست – جنس لباس – تکسچر و هر چیز دیگر.

حال طرز ساخت یک مدل انسان رو مرحله به مرحله مرور میکنیم:

۱٫ کاراکتر خود را از بین ۱۶ آواتار مرد و زن انتخاب کنید.

۲٫ کاراکتر را به حالتی که میخواهید در بیاورید و با استفاده از ماوس قسمت های مختلف رو زوم کنید و تغییراتی که میخواهید را اعمال کنید. دوربین و ابزار انتخاب ها در قسمت چپ صفحه به شما در چرخاندن مدل و دیدن آن کمک میکنند.

۳٫ ظاهر صورت و بدن را به طوری که دوست دارید تنظیم کنید. هر یک از ویژگی های صورت و بدن قابلیت تغییر یافتن دارند. صورت میتواند حالت عصبانی یا گیچ شده یا خوشحال باشد.

۴٫ به کاراکتر خود لباس هر لباسی که میخواهید بدهید و آن را طبیعی تر کنید. این کاراکتر ها توسط پرینتر ۳بعدی میتوانند وارد دنیای واقعی شوند !

۵٫ تکسچر ها و رنگ های مختلف را برای کاراکتر امتحان کنید. رنگ ها و تکسچر های اولیه فقط یک نقطه شروع هستند !

۶٫ کاراکتر خود را در Adobe Library ذخیره کنید. تا بتوانید آن را در Photoshop باز کنید.

۷٫ در فوتوشاپ نورپردازی و حالت دهی به مدل را انجام دهید و از Timeline انیمیشن خود را ببینید.

1

2

3

4

5

6

7

دیدگاه ها: 9
۱۳۹۴/۰۹/۲۰