ProgrammerDay

روز برنامه نویس مبارک باد!

اول از هر چیز [highlight] روز برنامه نویس [/highlight] را به همه ی برنامه نویسان ایران تبریک میگوییم . . .

روز برنامه نویس هم مانند تمام روز های دیگر اهمیت خاص خود را برای برنامه نویسان دارد و ان ها این روز را گرامی میدارند . تاریخچه ی این روز به روس ها بر میگردد چون آن ها بودند که این روز را به رسمیت شناختند و لقب ” برنامه نویس ” به ان دادند و روز ۲۵۶ ام هر سال یعنی ۱۳ سپتامبر و در سال های کبیسه روز ۱۲ سپتامبر را انتخاب کردند . دلیل انتخاب این روز عدد ۲۵۶ در مبنای ۱۶ بود که بزرگترین عدد در مبنای ۱۶ برای هر سال ثبت شده  است . نماد این روز از این رو گرفته شده است . در سال ۲۰۰۹ بود که رئیس جمهور وقت  روسیه این روز را روز برنامه نویس لقب داد و پس از روسیه کشورهای دیگری مانند : فرانسه ، آلمان ، هند و … نیز این روز را به عنوان روز برنامه نویس شناختند .

در پشت تمام برنامه های کاربردی و تمامی موضوعات فناوری برنامه نویسانی موفقی در سراسر جهان و حتی در کشور خودمان نشسته اند و با جرأت می توان گفت زندگی امروزه ما به کامپیوتر وابسته است و کامپیوتر یعنی برنامه و برنامه نویسی .

کشور های موفق در سراسر دنیا این روز  را جشن میگیرند و افتخار میکنند که برنامه نویسانی با اقتدار در وطن خود جای داده اند که از تمام دنیا جذب می شوند

و ما هم در ایران روز دهم آذر ماه ( ۱۰ اذر ) را جشن میگیریم و افتخار میکنیم کشور ما هم جزو برترین کشور های دنیا در زمینه ی کامپیوتر و برنامه نویسی است.

در اینجا این روز را به عرفان صحاف نژاد و سبحان باقری عزیز مدیران سایت P30skill  و همچنین آقای آرین قهرمانی تبریک میگوییم و آرزوی موفقیت در همه ی جنبه های زندگی را برایشان خواستاریم .

 

منبع : عرفان مرادی – پی سی اسکیل

دیدگاه ها: 1
۱۳۹۳/۰۹/۱۱