جستجوی صوتی فارسی گوگل

جستجوی صوتی فارسی گوگل

جستجوی صوتی فارسی گوگل

شاید تا حالا خیلی به این فکر افتاده باشید که کاش میشد با گوگل فارسی حرف بزنیم و دستورات خودمان را به آن بگوییم . الان دیگر نیاز نیست فکر کنید .گوگل در نهایت تصمیم گرفت پشتیبانی از زبان فارسی را به سرویس‌های معروف خود اضافه کند. این ویژگی برای کاربران ایرانی به منظور کار کردن با سرویس گوگل ناو (دستیار صوتی گوگل) بیشترین اهمیت را خواهد داشت

در میان دستیار‌های صوتی پلتفرم‌های معروف مثل ویندوزفون، iOS و اندروید، سیستم عامل گوگل اولین سیستم عاملی است که با پشتیبانی قوی این شرکت از زبان فارسی توانایی تبدیل گفتار فارسی به نوشتار آن را کسب کرده است.گوگل دستیاری را برای ابزار‌های اندرویدی به وجود آورد که به شکل عمیقی با سرویس جستجوی این شرکت ادغام شده است. برای بسیاری از فرامین صوتی، گوگل ناو سریعا در اینترنت جستجو می‌کند و نتایج مرتبط را در اختیار شما می‌گذارد. اما شبیه به دیگر دستیار‌ها، گوگل ناو نیز از دستورات مربوط به خود گوشی هوشمند شما نیز پشتیبانی می‌کند؛ به این معنی که می‌توانید با صحبت کردن، به گوگل ناو دستور بدهید ساعت تنظیم کند، زمان یادآوری را ثبت کند، اپلیکیشن‌ها را باز کند و خیلی دستورات دیگر

با موتور قدرتمند تبدیل گفتار به نوشتار گوگل اکنون قادرید با صحبت کردن خود در بین منابع فارسی نیز به جستجوی موارد دلخواه خود بپردازید و گوگل ناو هیچ مشکلی با بلندی یا کوتاهی جمله‌ای که شما بیان می‌کنید ندارد و به راحتی همه صحبت‌های شما حتی با لهجه را می‌فهمد.

جستجوی صوتی فارسی گوگل

جستجوی صوتی فارسی گوگل

مسلما اضافه شدن این ویژگی کاربران فارسی زبان را قادر به استفاده صوتی از اپلیکیشن‌های نقشه گوگل (Google Maps)، اپلیکیشن یادداشت بردار گوگل (Google Keep) و البته دستیار صوتی این شرکت (Google Now) خواهد کرد. اما برای اضافه کردن زبان فارسی به دستیار صوتی گوگل ناو ابتدا به اپلیکیشن Google یا مستقیما به گوگل ناو بروید، در بخش پایین برنامه علامت سه نقطه عمودی را لمس کنید، سپس وارد تنظیمات شوید، از اینجا گزینه Voice را انتخاب کنید و در بخش Languages زبان فارسی را (شبیه به شکل بالا) علامت بزنید. اکنون تبدیل گفتار به نوشتار فارسی در سراسر دستگاه فعال می‌شود. اگر از جستجوی انگلیسی استفاده نمی‌کنید، تیک English را بردارید تا گوگل ناو فقط صحبت‌های فارسی شما را جستجو کند و تداخلی در متوجه شدن منظور شما به وجود نیاید.

در حال حاضر و یا شاید برای همیشه دستگاه‌های اندرویدی دارای اندروید ۴٫۱ به بالا می‌توانند به دستیار صوتی گوگل دسترسی داشته باشند.همچنین این امکان به زودی برای دستگاه‌های iOS نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

با خبر های بیشتر با ما همراه باشید

 

دیدگاه ها: 0
۱۳۹۳/۰۹/۲۷