توانایی پردازش بیش از ۱۰۰ فریم در ثانیه، به لطف دایرکت اکس ۱۲ 

توانایی پردازش بیش از ۱۰۰ فریم در ثانیه، به لطف دایرکت اکس ۱۲

پس از معرفی دایرکت اکس ۱۲ از سوی مایکروسافت، موجی از خوشحالی بین طرفداران اکس باکس وان جریان یافت; بالا رفتن فریم ریت و رزولوشن بازی‌های کنسول محبوبشان چیزی بود که آن‌ها از دایرکت اکس ۱۲ انتظار داشتند. نظر اهل این صنعت با انتظارات طرفداران تفاوت داشت و آن‌ها برجک امید طرفداران کنسول ردموندی را پایین آورده و اعلام داشتند که این فناوری، کمک چندانی به پیشرفت رزولوشن و فریم ریت بازی‌های اکس باکس وان نخواهد کرد.یکی از اشخاصی که اخبار زیادی راجع به دایرکت اکس ۱۲ را در حساب توییترش منتشر می‌کرد و می‌کند، Brad Wardell، مدیر عامل Stardock، می‌باشد که این‌بار هم با خبر جدید برگشته است.

وی در یکی از توییت‌های اخیرش اعلام داشت که در حال انجام مقایسه‌هایی بین نسخه دوازدهم و یازدهم دایکرت اکس می‌باشد; یکی از نتایجی که وی از این مقایسه‌ها بدست آورده است، تفاوت بیش از ۱۰۰ فریم در ثانیه می‌باشد.

وی اعلام داشته است که:

با یک واحد پردازنده‌ی گرافیکی  (جی-پی-یو یا به انگلیسی GPU) هنوز معرفی نشده تست‌هایی بر روی دایرکت اکس دوازده و یازده انجام دادم، این جی-پی-یو که در کنار یک سی-پی-یو (واحد پردازش مرکزی) ۸ هسته‌ای کار می‌کرد موفق به کسب ۱۳ فریم در ثانیه با دایرکت اکس ۱۱ و کسب ۱۲۰ فریم در ثانیه با دایرکت اکس ۱۲ شد، تست مربوط به افکت‌های نوری بوده است.

در ادامه یکی از طرفداران خوشحال اکس باکس وان با نام کاربری Xbox One Gamer ( گیمر اکس باکس وان) در توییتی از Wardell پرسید که “آیا مشخصات سخت‌افزاری که ذکر کردید، به مشخصات سخت افزاری اکس باکس وان شبیه است؟” و Wardell در پاسخ گفت:

معلوم است که خیر! این خیلی از کنسول‌ها بزرگتر و قدرتمند تر است!!

طبق گفته‌ی Wardell یکی از فواید نسخه‌ی جدید دایرکت اکس، استفاده‌ی بهینه از چندین واحد پردازنده‌ی گرافیکی (جی-پی-یو) می‌باشد، چیزی که در همین اواخر گیمر‌های حرفه‌ای رایانه‌های شخصی را با مشکلاتی همراه ساخته بود.

به هر حال، اینطور به نظر می‌رسد که نسخه دوازدهم دایرکت اکس یک پیشرفت بزرگ برای طرفداران رایانه‌های شخصی می‌باشد و اگر شما از گیمر‌های حرفه‌ای این پلتفرم باشید، مطمئنا از اخبار منتشر شده بسیار هیجان زده و خوشحال خواهید شد; هرچند که طرفداران اکس باکس وان امیدشان را باید نسبت به این فناوری کمرنگ تر از گذشته کنند…

نظر شما درباره ی direct X ۱۲ چیست؟

با پی سی اسکیل همراه باشید…

با تشکر…

آرین سام نژاد – تیم خبری پی سی اسکیل

مدرس: عرفان مرادی
دیدگاه ها: 0
۱۳۹۳/۱۱/۳۰