Black-HP-Logo-Round

باریک ترین لپ تاپ جهان

شرکت HP با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی در آمریکا برنامه‌ریزی‌های خود برای خانواده رایانه‌های EliteBook Folio را اعلام کرد و محصول جدیدی با نام EliteBook Folio 1020 معرفی کرد که می‌تواند رکوردداری جدید باشد .

شرکت HP در این خانواده از محصولات خود لپ‌تاپ‌های ویژه سازمان‌ها و کسب‌وکارها را ارایه می‌کند و رایانه قابل‌حملی که هم‌اکنون معرفی کرده است سبک‌ترین و باریک‌ترین لپ‌تاپ سازمانی جهان محسوب می‌شود.

این لپ تاپ دارای ضخامت ۱۵.۷ میلیمتری است و بدنه آن‌ از آلیاژ ویژه منیزیم-لیتیوم و فیبرهای کربنی ساخته شده است و به همین خاطر این لپ‌تاپ زیبا و باریک تنها یک کیلوگرم وزن دارد.

باتری موجود در این لپ‌تاپ‌ها می‌تواند تا ۹ ساعت انرژی مورد نیاز کاربران را در خود ذخیره کند و برای آن‌ها پردازنده پرقدرت Core-M در نظر گرفته شده است که ضمن افزایش توانایی رایانه، میزان مصرف انرژی در آن را تا اندازه زیاد کاهش می‌دهد.

از دیگر امکانات به کار رفته در این دو محصول می‌توان به نمایشگر ۱۲.۵ اینچی با کیفیت Quad HD، صفحه ورودی لمسی، طراحی جدید صفحه‌کلید متناسب با حالت دست کاربران، وبکم با کیفیت تصویربرداری ۷۲۰ پیکسلی، سیستم صوتی HD Audio و … اشاره کرد.

پورت های فراوانی بر روی این لپ تاپ قرار دارد که می توان به پورت USB 3.0، شبکه Ethernet، پورت تصویر و VGA اشاره کرد.
از آنجایی که این لپ تاپ جزو رده اداری محسوب می شود، از امکانات خاصی نظیر مانند چیپ امنیتی TPM، کارت خوان هوشمند، درگاه قفل امنیتی، رمزگذاری پیشرفته و پیچ امنیتی ویژه برخوردار است.

هنوز مشخصات فنی دقیقی از این لب تاب بیان نشده ولی پیش‌بینی شده است که مدل استاندارد این لپ‌تاپ با نام EliteBook Folio 1020 فوریه ۲۰۱۵ وارد بازار جهانی شود و مدل Special Edition آن نیز آوریل آینده به دست کاربران جهانی برسد.

 

مدرس: عرفان مرادی
دیدگاه ها: 0
۱۳۹۳/۰۹/۲۱