اندروید استودیو ۱٫۰

 

اندروید استودیو 1.0

پس از مدت ها انتظار بالاخره گوگل نسخه ی کامل و نهایی اندروید استودیو ۱٫۰ را منتشر کرد  .. .

گوگل این نسخه ی کامل توسعه بخش را برای هر سه پلتفرم ویندوز ، مک و لینوکس اماده کرده و این نسخه ها در سایت توسعه دهندگان اندروید  برای دانلود وجود دارد .

گوگل در سال ۲۰۱۳ در کنفرانس توسعه دهندگان خود از IntelliJ خبر داد و اندروید استودیو را محیط رسمی تولید برنامه های اندروید دانست و وعده داده بود که اندروید استودیو منجر به بالا رفتن سرعت توسعه خواهد شد .

گوگل ادعا داشته که اندروید استودیو می تواند جایگزینی مناسب برای eclipse باشد و حتی در این نسخه مراحل انتقال فایل و پروژه ها را از نرم افزار eclipse به نمایش در اورده است

اندروید استدیو ورژن 1.0

اندروید استدیو ورژن ۱٫۰

امکاناتی که در اندروید استودیو به کار رفته اند در عین جدید بودن خود منحصر به فرد هم هستند و در هیج استودیو ی دیگری به کار نرفته اند . در لحظه ی اول که وارد برنامه شوید با صفحه ی ویزارد مخصوص این نرم افزار رو به رو می شوید و با استفاده از این ویزارد می‌توان SDK مخصوص اندروید را در کنار تنظیمات محیط توسعه و همچنین ایجاد یک ماشین مجازی یا امولاتور برای تست اپلیکیشن‌ها انجام داد. ضمنا نمونه‌ کدهای توسعه یافته را نیز می‌توان در این مرحله انتخاب کرد.

در کنار پروزه های از ابتدا خالی و یا پروژه های نیمه تمام شما پروژه هایی با عنوان Google Code وجود دارد که شامل پروژه هایی اماده برای مبتدیان و یا کسانی که علاقه ی زیادی به شروع از ابتدا ندارند وجود دارد .

همچنین در اندروید استودیو می توان به سازمان دهی خود کار و ویرایش کد ها اشاره کرد که کار را بسیار را اسان تر کرده . . .

یکی از بهترین امکاناتی که اندروید استودیو در اختیار شما قرار می دهد Code translater است که اگر شما برنامه ی خود را به زبان های مختلف بنویسید آنها را ( کد ها )  برای شما و برای کاربر ترجمه خواهد کرد

همانند نسخه های پیشین نرم افزار های توسعه دهنده این نرم افزار هم شامل شبیه ساز های API های مختلف است که به شما این امکان را میدهد تا نرم افزار خود را به صورت مجازی بر روی دستگاه و نسخه های مختلف اندروید تست کنید و اشکالات آن را در یابید

قسمت جدیدی به نام Memory Monitor  شما را شگفت زده خواهد کرد . با این امکان شما میتوانید حجم نرم افزار خود را مشاهده کنید و از استفاده کردن ابزار ها و دسترسی های بیهوده بپرهیزید تا برنامه ی شما سبک تر شود .

سرویس های ابری گوگل هم در اینجا یافت می شوند مانند Google Cloud Messaging

همچنین شما می توانید با قابلیت Gradle نرم افزار خود را به صوت پولی و یا رایگان انتشار دهید

اندروید استودیو هنوز فاصله‌ی زیادی با ویژوال استودیو مایکروسافت برای تبدیل شدن به یک محیط توسعه‌ی کاربردی دارد. با توجه به اینکه [highlight] مایکرسافت درصدد متن‌باز کردن Net.‌ [/highlight] بود و این کار را انجام داد باید به انتظار رقابت شدید این دو کمپانی در دنیای توسعه‌دهندگان بنشینیم.

با ما همراه باشید                                                                                                                        منبع : عرفان مرادی – پی سی اسکیل

دیدگاه ها: 7
۱۳۹۳/۰۹/۱۸