آموزش ایجاد دکمه شناور (FAB) در اندروید استدیو

آموزش ایجاد دکمه شناور (FAB) در اندروید استدیو

سلام خدمت همه ی دوستان متریال دیزاین دوست! 🙂

امروز استارت دوره متریال دیزاین رو با آموزش ایجاد دکمه شناور (FAB) در اندروید استدیو میزنیم و انشا… تو آموزش های بعدی بیشتر با دنیای بزرگ و قشنگ متریال دیزاین آشنا خواهیم شد.

خب همونطور که از عنوان پست معلومه قصد داریم یک دکمه شناور در قسمت پایین صفحه ایجاد کنیم که یکی از طرح های ارائه شده در متریال دیزاین هست.

برای ساخت FAB یا Floating Action Button یا دکمه شناور در اندروید استدیو میتونید به ۲ روش کلی میتونیم عمل کنیم، یک: از کتابخانه خود گوگل یعنی Android Support Library استفاده کتیم یا دو: از کتابخانه های خارجی که دیگران نوشتن استفاده کنیم که توی این آموزش از روش دوم استفاده میشه.

دقت داشته باشید که کتابخانه استفاده شده در مورد FAB علاوه بر قرار دادن دکمه در پایین صفحه به ما این اجازرو میده که بتونیم براش Sub Action تعریف کنیم یعنی با فشرده شدن دکمه چند دکمه دیگه ظاهر بشه و بتونیم چندین عمل رو به انجام برسونیم.

در بقیه آموزش های دوره متریال دیزاین هم به همین شکل اول Dependencies مربوطه رو اضافه میکنیم و بعدش طبق Document خود کتابخانه اقدام به استفاده از اون خواهیم کرد.

امیدوارم از این آموزش لذت ببرید، اگر بخش خاصی از متریال دیزاین مد نظر دارید لطف کنید مطرح کنید تا در صورت امکان آموزشش تهیه بشه!

متاسفانه اینجا هنور میکروفون نداشتم کیفیت صدا خیلیییییی بالا نیست، اما بدم نیست! 🙂

حتما نظراتتون رو هم اعلام کنید که برامون خیلی خیلی مهمه و باعث دلگرمیمون میشه…

با تشکر، عرفان صحاف نژاد

دیدگاه ها: 14
۱۳۹۴/۰۶/۲۵